دامنه اینترنتی چیست؟

اگر تصمیم گرفته اید که سایتی را برای کسب و کار خود ایجاد کنید اولین قدم انتخاب نام مناسبی برای سایت مورد نظرتان است. این نام که مالکیت اش برای شما خواهد بود را دامنه میگویند. اکنون نام انتخابی شما (دامنه یا دامین) نشانه ماهیت و یا همان آدرس اینترنتی وب سایت شما می باشد.

ثبت دامنه اینترنتی ، ثبت دامین

اکنون بعد از انتخاب نام دامنه زمان ان رسیده که دامنه  خود را ثبت کنید. هر دامنه دو بخش دارد؛ بخش اول همان نام انتخابی شماست که با توجه به نوع کسب و کار و سلیقه هر شخص متفاوت است. بخش دوم که با یک نقطه از بخش اول جدا می‌شود، از دو تا شش حرف تشکیل شده است و هر فرد می‌تواند با توجه به موضوع وب‌سایت و سلیقه، یکی از آن‌ها را انتخاب کند. رایج ترین آنها com،net،org،info است. ‎

ممکن است ثبت دامنه مورد نظر شما زمان بر و سخت باشد. چراکه معمولا دامنه های انتخابی مورد نظر شما قبلا به ثبت رسیده است و پیدا کردن نامهای جدید سخت و غیر ممکن به نظر برسد و ما در اپ سرور این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که وضعیت دامنه انتخابی خود را بررسی کنید.

تمدید دامنه

هر دامین زمان معینی اعتبار دارد و باید با پرداخت هزینه های مجدد ان را تمدید کرد. با تمام شدن اعتبار دامین ، سایت و ایمیل و تمامی سرویس های وابسته به ان دامین غیرفعال و از دسترس خارج می شود به همین خاطر تمدید دامین حائز اهمیت است. اپ سرور زمان تمدید دامین شما را از طریق ارسال  ایمیل و پیامک طی چند مرحله زمان تمدید را به شما کاربران گرامی یاد اوری خواهد کرد. هزینه های تمدید به شرح ذیل می باشد.

انتقال دامین

با انتقال دامین هیچ گونه تغییری در سایت شما رخ نخواهد داد فقط خدمات ارائه داده شده تغییر خواهد کرد با انتقال دامین خود به اپ سرور شما امکان استفاده از کلیه خدمات دامین را خواهید داشت. در اپ سرور شما مبدون پرداخت هیچ هزینه ای دامین خود را انتقال دهید فقط هزینه تمدید دامین را طبق تعرفه پرداخت نمایید.

ثبت دامین 

قیمت دامنه

دامنه
ثبت دامنه
انتقال دامنه
domain .com
ثبت 670,000 تومان
انتقال 670,000 تومان
domain .net
ثبت 760,000 تومان
انتقال 760,000 تومان
domain .org
ثبت 770,000 تومان
انتقال 770,000 تومان
domain .ir
ثبت 57,000 تومان
انتقال 57,000 تومان
domain .co.ir
ثبت 57,000 تومان
انتقال 57,000 تومان